головна про Іваничі і Іваничівщину публікації - новини, статті, огляди форум - місце спілкування іваницівців і не тільки фотогалерея сайти жителів Іванич і Іваничівщини довідка працевлаштування профспілка працівників інформаційних технологій - програмісти, системні адміністратори і інші гостьова книга про нас - проект, цілі, завдання докладно розділи, які існують на сайті
Іваничі і Іваничівщина
геральдика Іванич
Іваничівський район
інвестиції і підприємництво
наші музеї
земляки
пейзаж
08/08/2008
комент.:[0]
Детальніше

Детальніше пан
08/08/2008
комент.:[0]
Опитування
Каталог установ і організацій мiста Нововолинськ

Яндекс.Метрика
Курс долара

Погода в Іваничах
 
Футбольна Ліга Іваничівщини

Історія 
   Центр району - смт.Іваничі (7,2 тис. населення) Територія району 645 кв.км. Населення - 35071 тис.чоловік. Чисельність населення району складє 57 чоловік на 1 кв.км. 98,4 відсотки населення району складають українці, 11 - росіяни, 0,2 білоруси, інших національностей одиниці. Район розташований на заході області, де межує з республікою Польща. На півночі межує з Володимир-Волинським районом, на сході - з Локачинським, на південному сході - з Горохівським районом. На півдні проходить межа з Сокальським районом Львівської області. Сільських населених пунктів - 58; Селище міського типу - 1 . Всі населені пункти району об'єднані в 23 сільські ради і 1 селищну. Іваничі - селище міського типу є центром району. 

   Перша згадка про Іваничі в історичних документах належить до 1545 року. В цей час село перебувало під владою Литовського князівства. Після Люблінської унії 1569 року село Іваничі переходить під владу шляхетської Польщі. Згідно з поборними реєстрами 1629 року, на цей час, в селі знаходилось 68 димів. Після третього поділу Польщі в 1795 році Іваничі разом з усією західною Волинню увійшли до складу Росії. В 1899 році в селі було відкрито першу церковно-парафіяльну школу, яку в 1911 році відвідувало 36 учнів. В ході першої світової війни Іваничі були захоплені австро-німецькими військами, які перебували тут до кінця 1918 року. А на початок 1919 року Іваничі знову ж таки переходять під владу Польщі. 20 вересня 1939 року село, як і уся Західна Україна, входить в склад радянської України. У 1940 році в Іваничах почала працювати сільська рада народних депутатів трудящих. 

   З 22 червня 1941 року по 20 липня 1944 року Іваничі та район знаходились під окупаційним режимом фашистської Німеччини. В післявоєнний час в районі значно зросла місцева промисловість, розвинулось сільське господарство.

   Перші згадки про села, які входять до складу району, припадають на ХV-XVI століття. Найдавніші історичні відомості маємо ми про містечко Порицьк, околицями якого було село Павлівка. Ця згадка належить до 1407 року. В документах XV століття вперше згадуються с.Риковичі, Заболотці, Грибовиця. Інші села вперше згадуються в XVI столітті. 

    На території району знаходиться місто обласного підпорядкування Нововолинськ.

  Іваничівський район розташований на Волинській височині. Найвища точка поверхні району 251 м на околиці с.Грибовиця. Невелике розчленування рельєфу району обумовлено річками Захід­ний Буг, Луга. Найбільше погорбовання рельєфу виражене на околицях сіл Гряди, Верхнів, Кропивщина, Грибовиця. В цій частині району є невеликі яри. В межах району знаходяться кам'яновугільні відклади, товщи­на шарів яких досягає до 130-140 см. Поряд з цим, на території району виявлені запаси глини поблизу с.Мишів, піски, мергель /Грибовицьке родовище/, є також ознаки запасів нафти, міне­ральних вод /містять йод, бром/, але поки що вони не добуваються. І ваничівський район було утворено в 1940 році. У 1962 році у зв'язку з укрупненням районів він був ліквідований, а в груд­ні 1966 року відновлений.


джерело: сайт ivaadm.gov.ua
SA 16.04.2008

Реклама  
Магазин одягу "Модняха"